Италия изхвърли Англия, Унгария шокира ФРГ! Всички резултати от Лига на нациите

24 Септември, 00:40     0

Италия изхвърли Англия от Лига А на Лига на нациите с победа 1:0 на стадион Сан Сиро в Милано. С поражението островитяните остават последни в Група 3 с актив от 2 точки, докато „адзурите“ са на 2-о място с 8 пункта. Единственият гол вкара младокът от Наполи Джакомо Распадори в 68-ата минута.

Унгария шокира Германия в Лайпциг с победа 1:0 в среща от група 3 на дивизия "А". С този успех маджарите са само на точка от класиране за финалната четворка в турнира. Героят в мача бе ветеранът Адам Салай, който отбеляза изключително красив гол с пета в стил "Ален Ожболт" в 17-ата минута и така донесе успеха на своя тим.

Ивайло Петев изведе националния отбор по футбол на Босна и Херцеговина до промоция в дивизия А на Лигата на нациите. Воденият от него състав победи Черна гора с 1:0 в предпоследния си мач от група В3 и кръг преди края е недостижим на първата позиция.

Единственият гол отбеляза Ермедин Демирович в добавеното време на първата част.

РЕЗУЛТАТИ:Лига АГрупа 321:45 часа Германия – Унгария 0:10:1 Адам Шалай (17)

21:45 часа Италия – Англия 1:01:0 Джакомо Распадори (68)

Лига BГрупа 321:45 часа Босна и Херцеговина – Черна гора 1:01:0 Ермедин Демирович (45+1)

21:45 часа Финландия - Румъния 1:11:0 Теему Пуки (12), 1:1 Флорин Танасе (52)

Лига CГрупа 419:00 часа Грузия – Северна Македония 2:01:0 Боян Миовски (35-автогол), 2:0 Хвича Кварацхелия (64)

21:45 часа БЪЛГАРИЯ – Гибралтар 5:11:0 Валентин Антов (23), 1:1 Рой Чиполина (26), 2:1 Кирил Десподов (36), 3:1 Радослав Кирилов (52), 4:1 Илиян Стефанов (55), 5:1 Марин Петков (81)

Лига DГрупа 219:00 часа Естония – Малта 2:11:0 Рауно Сапинен (45+4-дузпа), 1:1 Теди Теума (52), 2:1 Анри Ание (86)

Източник: marica.bg