Кабаков се справи отлично със седем картона на Уелс - Черна гора 2:1

10 Септември, 10:36     0

Пловдивският рефер Георги Кабаков ръководи отлично мача при победата на Уелс с 2:1 над Черна гора от Лигата на нациите. Двубоят в Никшич беше от група 4 на Лига "B" на турнира. Победата е първа за Крейг Белами начело на Уелс.

"Драконите" стартираха вихрено и още в началото вкараха два гола. В първат аминута Кийфър Мур откри резултата, а в третата точен за 2:0 за Уелс беше Хари Уилсън.

Чак в 73-ата минута гостите се пропукаха. Дритон Цамай намали изоставането на черногорците, които нямаха сили за повече.

С успеха Уелс се изкачиха на второто място в група 4, като единствено спрямо головата разлика отстъпва на лидера Турция, с който направи нулево равенство в откриващия си двубой от настоящото издание на турнира. Черна гора е с две загуби до момента.

На мача в Никшич Георги Кабаков показа 6 жълти картона и отсъди общо 27 нарушения.

Помощници му бяха Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а четвърти съдия Никола Попов. Реферите, които отговаряха за ВАР, също бяха българи. Главен ВАР-съдия бе Драгомир Драганов, а негов асистент - Васимир Ел Хатиб.