Калпави рефери и слаба игра развалиха серията на Марица на Югоизток

08 Септември, 06:35     0

Марица приключи 100-процентовата си серия този сезон със загуба 0:3 при гостуването си на Секирово в среща от 6 кръг в Трета лига – Югоизточна група.

Двубоят на стадион Петър Парчевич в Раковски премина при сериозен зрителски интерес. Двата тима изиграха интересен двубой и показаха добър футбол. Не на същото ниво обаче бяха арбитрите от Бургас, които показаха видимо тенденциозно съдийство, раздадоха много картони (част от тях без никакъв резон), изнервиха обстановката, накъсаха играта и повлияха на крайния резултат.

Липсата на Атанас Ташолов в отбраната и на Олджай Алиев оказа влияние, а "жълто-сините" не изиграха добър мач.

В 15-та минута атака на пловдивчани, при която състезател се откъсна сам срещу вратаря, бе спряна заради несъществуваща засада. В продължението бе отсъдена дузпа за домакините, като останаха съмнения дали изобщо евентуалното нарушение е в наказателното поле. Бившият състезател на Марица Запрян Запрянов реализира от бялата точка за 1:0.

След почивката бяха показани доста леки картони, като бе спестен червен картон за удар без топка при отсъдено нарушение на Георги Михайлов. В 60-та минута домакините вкараха за 2:0 чрез Главчев от много спорно за засада положение.

Десет минути преди края Запрянов от вкара втора дузпа за 3:0.Марица е на трета позиция в класирането с 15 точки.

В следващия кръг "жълто-сините" са домакини на Спартак (Пловдив). Преди това (в сряда) кършиякалии играят срещу победителя от област Смолян в турнира за Купата на България.

МАРИЦА: Начев, Спасов, Михайлов, Пройчев, Мицев (Беломачев), Димитров, Трифонов, Домовчийски (Макавеев), Фърков (Христев), Праматаров (Лютов), Колев (Ив Кръстев). РЕЗЕРВИ: Петков, Н Кръстев, Сираков. Ст.треньор: Стойчо Драмов

Източник: bulgarian-football.com