Кошмарите за футбола ни продължават: Юношеският национал бе разгромен с 9:0

18 Октомври, 19:06     0

Кошмарите за българския футбол продължават с пълна сила и след разгромната загуаб на представителния тим от детската градина на Северна Ирландия. Юношеският ни национален отбор до 15 години допусна бе буквално разкован от Испания с 0:9 на базата в „Бояна“ в мач от турнир на УЕФА.

От БФС реагираха мигновено и час след погрома бе уволнен селекционера Владислав Вутов. До назначаване на нов титуляр на юношите U15 тренировките и срещите от приятелския турнир ще бъдат ръководени от директор развитие ДЮФ Лъчезар Димов и националните селекционери на юношите до 19 и 17г. Тодор Симов и Петър Карачоров.

Горка Домингес вкара 4 гола в българската врата, пазена от Aлекс Здравков. Карлос Ромеро се отличи с хеттрик през второто полувреме. По едно попадение добавиха Хулен Фустер и Айтор Гарсия.

Следващата среща на селекцията на Владислав Вутов е в неделя срещу Уелс, а три дни след нея нашите ще се изправят и срещу Исландия.

Гостите поведоха още в третата минута, когато Леинс открадна кълбото от Мариан Славчев, след което подаде към Горка Домингес, а той нямаше проблем да се разпише в опразнената врата.

Испанците се отчетоха с няколко пропуска в следващите минути, а малко след като измина половин час от началото на срещата Кристиян Митрушев беше близо до това да си отбележат автогол. Капитанът на България засече центриране от десния фланг, но за негова радост топката се отби в страничната греда.

В 35-ата минута нашите отново сбъркаха при изнасянето и Испания се възползва по най-добрия начин. Домингес отново попадна в прегръдките на своите съотборници, след като преодоля родния страж с плътен удар в близкия ъгъл - 0:2.

В самия край на първото полувреме Мартин Кузманов допусна груба грешка в защита, която позвли на Домингес да се откъсне в половината на "лъвчетата", а след това и да порази вратата за трети път с хубав диагонален изстрел.

Все пак до почивката се откри чудесен шанс и пред българите, но Манол Данчев пропусна излязъл очи в очи със стража на гостите.

Поредната грешка в отбраната ни означаваше и пореден гол в тяхната врата. Горка Домингес издебна върната назад топка към Пандазиев и покачи на 4:0 в 56-ата минута.

В 65-ата минута испанците вкараха пето попадение. Резервата Хулен Фустер се отличи със страхотни индивидуални действия, след което промуши кълбото под плонжа на вратаря на България.

120 секунди по-късно защитата на нашите отново не се ориентира по най-добрия начин в собственото си наказателно поле и Карлос Ромеро вкара за 6:0.

Гостите не спряха дотук и в 73-ата минута организираха поредното си добро нападение, което завърши с гол на Ромеро.

В 81-ата минута Карлос Ромеро също оформи своя хеттрик с мощен удар в долния десен ъгъл на вратата.

120 секунди преди края на редовното време Айтор Гарсия също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се на празна врата.