"Лалетата" разгромиха румънците с лекота

03 Юли, 18:42     0

Нидерландия изигра страхотен мач и победи с 3:0 отбора на Румъния. Още от самото начало на двубоя, нидерландците взеха инициативата в свои ръце и дори пропуснаха множество положения. По време на срещата Янис Хаджи, синът на румънската футболна легенда Георги Хаджи се контузи, но в крайна сметка травмата се оказа лека. Натискът на "лалетата" доведе до успех и в 20-тата минута резултатът беше открит, а в голмайстор се превърна Коди Гакпо. Във втората част атаката на Нидерландия продължи. Головите положения пред вратата на румънците не спираха, а самият Гакпо в рамките на минута направи страхотен пропуск, а след това успя да вкара топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. Едуард Йорданеску извърши тройна смяна с надеждата да се промени нещо, но и това не помогна. В 83-тата минута Нидерландия удвои резултата. Авторът на попадението стана Донийл Мален. И след този гол футболистите на Роналд Куман не спряха да играят и стигнаха до трети гол, а за него отново се разписа Мален. Така Нидерландия достигна четвъртфиналите и ще премери сили със силния отбор на Турция.