Левски нанесе първа загуба на Локо през този сезон, сините продължават с пълен актив

02 Август, 23:32     0

Левски нанесе първа загуба на Локомотив Пловдив през този сезон като го победи безапелационно с 2:0 на Лаута. Черно-белите изнесоха постна продукция въпреки неистовата подкрепа от трибуните. За цял мач тимът на Любослав Пенев създаде съвсем малко положения за разлика от сините, които спокойно можеха да качат домакините на голям резултат. С успеха си в Пловдив столичани се утвърдиха на първо място във временното класиране на А група с пълен актив от 9 точки от три мача.

Преди началото на двубоя в ложата на Лаута се видяха легендата на домакините Христо Бонев и президентът на гостите Наско Сираков. Зума бе наставник на Наско в националния отбор, а след това го взе за помощник на Мондиал 98.

ГОООЛ! Левски поведе в 11-ата минута на мача. "Сините" изпълниха тъч, топката попадна у Джавад Ел Джемили, който даде страхотен пас, с който разсече защитата на "черно-белите", топката стигна до Асими Фадига, който плъзна топката покрай Мартин Луков и отбеляза за 0:1.

Малшанс за Локо. Диагонален шут на Ефе Али се отби в десния дирек на вратаря Пламен Андреев в 15-ата минута. Димитър Илиев не успя да направи резултатна добавка.

Левски пропусна златен шанс да поведе с 2:0 в 23-ата минута, когато Джавад Ел Джемили изведе Евертон Бала сам срещу вратаря. Бала стреля от 10 метра, но Мартин Луков изби. След ъгловия удар Кристиян Димитров стреля с глава, но Луков отново се справи. Последва още един ъглов удар. След него Келиан Ван Деер Кап стреля с глава, но топката срещна гредата.

В 53-ата минута Локомотив направи добра атака, последва центриране и спасавяне на Пламен Андреев, но бе маркирана засада.

След още 5 минути Жулиен Лами влезе в наказателното поле и стрея, но изпрати топката над вратата.

Левски отговори с удар на Карлос Охене извън наказателното поле, но право в ръцете на Мартин Луков.

Тройна смяна в Локомотив. В 61-ата минута Ивайло Иванов, Владимир Медвед и Мартин Петков влязоха вместо Димитър Илиев, Николас Пенев, и Жулиен Лами.

Локомотив пропусна златен шанс да изравни в 75-ата минута. Мичи Нтело получи топката в пеналта, но би встрани от левия дирек на Андреев.

Още две смени в Локомотив. Мартин Хайдаров и Данило Полонски влизат вместо Мичи Нтело и Ефе Али в 80-ата минута.

ГОООЛ! Мустафа Сангаре нахлу мощно в пеналта и с отмерен шут покачи на 0:2.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЛЕВСКИ 0:20:1 Асими Фадига 9`, 0:2 Мустафа Сангаре 85`

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 88. Мартин Луков – 44. Антел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем - 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али (79 - 19. Мартин Хайдаров), 14. Димитър Илиев-к (65 - 22. Ивайлов Иванов), 17. Николас Пенев (65 - 21. Владимир Медвед), 99. Жулиен Лами (65 - 10. Мартин Петков), 9. Мичи Нтело (79 - 7. Данило Полонский)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 21. Владимир Медвед, 33. Георги Каракашев, 22. Ивайлов Иванов, 7. Данило Полонский, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков

Старши треньор: Любослав Пенев

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев - 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами - 21. Алдаир, 8. Карлос Охене (70 - 30. Клеман Икена), 97. Асими Фадига (64 - 88. Марин Петков), 3. Майкон - 11. Джавад Ел Джемили (87 - 23. Патрик Мислович), 17. Евертон Бала (64 - 12. Мустафа Сангаре), 9. Александър Колев (87 - 16. Преслав Бачев)

Резерви: 44. Матей Маркович, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 30. Клеман Икена, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станислав Генчев

Жълт картон: Мартин Паскалев, Хорхе Сегура (Локомотив Пловдив); Патрик Мислович (Левски)

Рефер: Никола Попов