Локомотив блъсна Левски челно на "Лаута" с 2:1 и е лидер в Първа лига

06 Август, 23:20     0

Локомотив (Пловдив) победи Левски с 2:1 в дербито от 4-ия кръг на efbet Лига, с което поведе в класирането на Първа лига.Годтите от София бяха по-активния отбор на терена, но немощната им атака им попречи да спечелят поне точка. Общо 16 срещу 6 да ударите в мача в полза на "сините".

Джовани вкара в 8-ата минута с техничен удар от големия пеналт. Роналдиньо изравни за Левски в 32-ата минута. Минчев отново изведе Локо напред в резултата в 38-ата минута.

Голям проблем сполетя гостите секунди след първия съдийски сигнал. Жереми Петрис се хвана за задната част на бедрото на десния си крак след надиграване с техничния Джовани. Националът на Мартиника бе заменен принудително от Патрик-Габриел Галчев.

Локомотив повежда в резултата в 8-ата минута. Джовани получи пас отляво пред пеналта, финтира пробвалия се да го покрие Галчев и с техничен удар в десния ъгъл на вратата, пазена от Андреев направи 1:0.

Марин Петков и Уелтън пробваха шутове към Хоркаш, но хърватският врата на Локо реагира адекватно.

20 минута, владеене на топката - Локомотив: 43%, Левски: 57%.

В 22-ата минута Левски пропиля фантастична възможност за изравняване. Мартин Паскалев остана под топката и освободи сериозно пространство за Рикардиньо. Централният нападател демонстрира поглед на плеймейкър и отправи фантастично подаване за Марин Петков, който от чиста позиция, но с по-неудобния си десен крак, стана свидетел на страхотното спасяване на Динко Хоркаш.

Докато Левски пропускаше изгодните си ситуации, Локомотив, сякаш от нищото, беше на сантиметри от това да направи 2:0. Пламен Андреев изобщо не прецени добре остро центриране на Евандро и трябваше да благодари на дясната си греда, която го спаси от доста критики по негов адрес в 31-ата минута.

Очаквано Левски стигна до изравняване в 60 секунди по-късно при деветия си удар към Хоркаш (срещу само 1 за Локо). Марин Петков изведе отлично Рикардиньо с пас през рехавия "черно-бял" център на отбраната. За бразилеца не бе проблем да провре топката покрай плонжиралия Хоркаш.

Дарлан сбърка дълбоко в половината на домакините в 38-ата минута, което даде началото на бърза контраатака. Евандро напредна с топка в крака, след което пусна подаване за Джовани, който пак се превърна в "мисия невъзможна" за Галчев. Бразилецът демонстрира комбинативност и макар че можеше да завършва сам, техничарят предпочете сигурното и подаде на Минчев за 2:1!

45+3 владеене на топката - Локомотив: 38%, Левски: 62%.

Дарлан отправи далечен удар в 47-ата минута, но Динко Хоркаш бе на мястото си и спаси, въпреки че за момент изпусна топката.

В 60-ата минута Марин Петков изработи отлична възможност за Уелтън, който от съвсем близко направи по-трудното и не намери мрежата на вече елиминирания Хоркаш.

Пропуск на Рикардиньо попари левскарите в 64-ата минута. Ивелин Попов направи всичко необходимо, за да подсигури голова асистенция на бразилеца, но №9 на Левски разочарова със завършващия си удар.

80 минута, владеене на топката - Локомотив: 35%, Левски: 65%.

Локомотив Пловдив - Левски 2:1

1:0 Джовани 8, 1:1 Рикардиньо 32, 2:1 Георги Минчев 38

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус Силва, Христо Иванов, Евандро, Джовани, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Георги Минчев

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Дарлан Мендеш, Асими Фадига, Марин Петков, Уелтон, Джавад Ел Джемили, Рикардиньо