Мадуеке от Челси обиди с пост Уулвс, после им вкара хеттрик за едно полувреме

27 Август, 10:50     0

Зрелищен мач на Челси: разгром с 6:2 на Уулвърхемптън с хеттрик на Нони Мадуеке, три гола на Коул Палмър и скандал. “Всичко в това място е лайно”. Мадуеке удари Уулвс с пост и хеттрик за 15 минути.

Основната история преди мача беше публикация в социалните мрежи на Нони Мадуеке, едно от крилата на Челси.

Той написа: „Всичко в това място е лайно“, тагвайки Уулвърхемптън. Очевиден удар преди среща очи в очи.

Мадуеке скоро изтри публикацията, но интернет помни всичко и той трябваше да отговори: „Гледали сте грешен акаунт, всички сте твърде бързи“.

Челси не разду историята, а Нони започна спокойно като титуляр.

Челси поведе във 2-рата минута: центриране от корнер, топката рикошира към Никълъс Джаксън и нападателят я вкара с глава. Вълците изравниха в 27-ата: защитникът Райън Аит-Нури нахлу в наказателното поле и центрира за Матеус Куня, който се разписа. Коул Палмър вкара преди почивката, прокарвайки хитро топката покрай вратаря Хосе Са. Домакините отвърнаха с гол на новия нападател Йорген Ларсен.

Интригата през второто полувреме умря почти веднага, защото се намеси Нони Мадуеке:

* 49-ата минута - Палмър подаде към Мадуеке, Нони се промъкна във вратарското поле и стреля изпод защитника;

* 58-ата минута - Палмър претърколи кълбото към Мадуеке, крилото се плъзна до границата на вратарското поле и вкара от малък ъгъл;

* 63-тата минута Палмър отново подаде към Мадуеке, партньорът му отново лесно стреля покрай вратаря на “вълците” Са.

Хеттрик на Мадуек, три асистенции на Палмър - така изглежда доминацията на Челси. В самия край Жоао Феликс вкара първия гол в дебютния си мач след завръщането си (б.а. - той бе разменен от Атлетико М за Габахър).

Социалните мрежи на Челси ярко разиграха историята, пускайки снимка от радостта на Нони след гола и таг "Уулвс", коментарът бе: "Тук започва да му харесва".

Всъщност в този мач видяхме нещо рядко.

● Мадуеке е едва третият играч в историята на Челси, който отбелязва три гола като гост: Франк Лампард срещу Болтън през 2011 г. и Тами Ейбрахам срещу Уулвс през 2019 г.

● И трите асистенции за хеттрик от един играч са едва петият път в историята на Висшата лига.

Палмър и Мадуеке играха заедно в младежки отбори на Англия на различни възрасти. Но треньорите никога не са ги използвали заедно: смяташе се, че Нони и Коул се състезават за една и съща позиция. На Европейското първенство до 21 години миналата година Мадуеке започна турнира, но загуби мястото си и Палмър бе титуляр от втория кръг.

Маурисио Почетино също не знаеше как да вкара и двамата на терена: „Клубът подписа с Коул Палмър, който играе на същата позиция като Нони. Трябва да намерим варианти, при които да играят заедно. Мадуеке е талант. Надявам се той да стане важен играч за Челси.

Аржентинецът, в крайна сметка, намери вариант: Нони започна да играе като дясно крило и създаде ширина, докато Коул играеше на същия фланг, но по-близо до центъра. Двамата играха особено добре срещу Евертън (6:0), когато Палмър отбеляза четири попадения.

Под ръководството на Енцо Мареска Мадуеке получи много време още в предсезонната подготовка. На първо място това се дължи на ваканцията на Палмър: Коул си почиваше след Европейското първенство и се върна едва в началото на август. Нони се възползва от шансовете си: 1+1 срещу Манчестър Сити, единственият гол срещу Реал, отбелязан в  Америка.

Но в първия кръг Нони дори не влезе от пейката. Срещу  Сервет го чакаха в титулярния състав за мача от Лигата на конференциите - Мадуеке влезе едва през второто полувреме. И отново се възползва от шанса си: вкара втория гол на Челси.

След мача Мареска обясни защо Нони не влезе в титулярния състав: „Харесвам Мадуеке, той ни помогна много. Но той трябва да работи повече в тренировките, за да влезе в титулярния състав. Искам играчите да се стараят и да не мързелуват, трябва да заслужат шанса си да играят на терена. Ако някой си мисли, че ще получи шанс за нищо, може да забрави за това".

Миналата седмица имаше слухове за интерес от Нюкасъл към Мадуеке. В Челси почти няма недосегаеми и Нони не е изключение: The Athletic съобщи, че лондончани са готови да го продадат за 60 милиона паунда. Все още не е известно дали Нюкасъл е готов да плати толкова, но сега Челси със сигурност има повече аргументи да иска толкова пари.