Марица не се даде на Литекс в Ловеч за 2:2

18 Май, 23:42     0

Марица завърши наравно 2:2 при гостуването си на Литекс в мач от предпоследния кръг във Втора лига.

Марица показа добра игра, особено второто полувреме и ако не бяха леко допуснатите голове в началото на мача, тимът можеше да се поздрави и с победа.

Атанас Ташолов бе наказан за този мач, Георги Трифонов е с контузия, а Соломон Джеймс е болен и също остана извън сметките на треньора Кирил Андонов.

Осем юноши попаднаха в групата за двубоя, като Даниел Беломачев дебютира в мъжкия отбор, започвайки като титуляр.

Първото голово положение в мача бе за Марица. В 3-та минута Валери Домовчийски изведе по перфектен начин Веселин Марчев сам срещу вратаря. Той овладя и стреля, но ударът му мина малко над вратата.

В 8-та минута след центриране и удар с глава на Кингсли Бучи домакините откриха. П

о-късно, след хубава постепенна атака, Олджай Алиев продължи към Марчев, който отново се измъкна фронтално срещу вратаря, но от границата на наказателното поле той отново стреля над гредата.

Малко преди края на първото полувреме, след единоборство главата на Христиан Димитров бе пукната. Докато му се оказваше медицинска помощ “жълто-сините” бяха с човек по-малко. Играчите на Литекс се възползваха от това и Кингсли Бучи отново се измъкна зад защитата и отбеляза за 2:0 между краката на Петър Начев. Веднага след това хубав удар на Станислав Маламов мина встрани от страничната греда.

През първото полувреме имаше и една спорна ситуация. При контра на Марица Веселин Марчев бе фаулиран, а играч на домакините получи жълт картон.

Марица имаше шансове и през второто полувреме. Домакините също създадоха ситуации. Христиан Димитров бе заменен от Ангел Пеев в 57-та минута.

Хубав удар от въздуха на Веселин Марчев бе избит от вратаря в корнер. От корнера Домовчийски засече с глава, отново вратарят изби, а Олджай Алиев не успя да засече трудната топка добре и да я вкара в опразнената врата.

Марица стигна до равенството за три минути между 76-та и 79-та минути. С много хубав пас Мартин Газиев намери Станислав Маламов, а той отлично сервира топката на главата на Марчев който отбеляза гол.

Три минути по-късно, след грешка в отбраната на домакините, отново Веселин Марчев се измъкна отбеляза, изравнявайки резултата. Мартин Газиев вкара гол от центъра в 80-та минута, но преди удара имаше сигнал за нарушение.

Красимир Лютов също записа дебют за представителния тим, след като замени Станислав Маламов. До края на двубоя до ново попадение не се стигна и равенството се запази.

В последния кръг Марица е домакин на Лудогорец II.

МАРИЦА: Начев, Газиев, Беломачев (83 Мицев), Йорданов, Дейвид, Димитров (57 Пеев), Танчев, Алиев (90 Лютов), Маламов (90 Иванов), Марчев, Домовчийски РЕЗЕРВИ: Петков, Христев, Сираков