Марица няма грешка на Югоизток, отвя и Асеновец

01 Септември, 00:04     0

Марица записа пета поредна победа в Трета лита, Югоизточна група, след 3:1 с Асеновец на стадиона в Кършияка.

Първата по-сериозна ситуация дойде в 26-та минута, когато Даниел Спасов центрира по земя, а Александър Праматаров засече, но вратаря на гостите Диян Вълков се справи. Малко по-късно, след разбъркване в накзателното поле на Асеновец капитанът Валери Домовчийски стреля, топката обаче премина на сантиметри встрани.

В 31-та минута Александър Праматаров центрира от фаул, а Георги Трифонов засече с глава за 1:0. В 38-ата Филип Колев бе изведен на добра позиция, но защитник изби в корнер в последния момент. Минута преди края Георги Трифонов намери с добър пас Филип Колев, който стреля, но ударът му прати топката в гредата.

В 63-та минута Георги Трифонов намери с пас Валери Домовчийски, чиито удар срещна напречната греда. Иван Кръстев бе сменен принудително, след като получи травма.

В 77-ата минута Георги Михайлов напредна с топката по десния фланг, навлезе в половината на противника и подаде на Наско Христев. Юношата удвои преднината на своя тим с първото си попадение при мъжете.

Гостите завършиха мача в намален състав, след като Славчо Шоколаров получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена. В 88-та минута бранителят Димитър Пройчев се пласира в наказателното поле и с глава засече центриране на Теодор Фърков от корнер, отбелязвайки за 3:0.

В продължението на мача гостите все пак стигнаха до гол, след грешка в отбраната на Марица. Иляз Билял реализира почетното попадение за Асеновец.

На 7 септември "жълто-сините" гостуват на Секирово.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Пройчев, Георги Михайлов, Даниел Спасов, Иван Кръстев (Симеон Сираков), Христиан Димитров, Александър Праматаров (Теодор Фърков), Валери Домовчийски – капитан (Емилео Макавеев), Филип Колев (Наско Христев), Георги Трифонов (Красимир Лютов). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Никола Кръстев, Радослав Мицев, Георги Въков. Ст.треньор: Стойчо Драмов