Марица с тежка загуба от Янтра на Вили Вуцов в Габрово

05 Август, 23:34     0

Марица претърпя тежка загуба с 4:1 при гостуването си на Янтра в Габрово в мач от 4 кръг на Втора лига.

Извън групата за мача останаха контузеният Газиев и болният Садъков. За пръв път в тимовия лист попадна юношата Емилео Макавеев.

Мачът започна лошо за Марица, като още в 20-та секунда главата на Веселин Марчев бе спукана след удар с лакет на Иван-Йоанис Атанатос. След намеса на медицинския екип нападателят продължи срещата с превързана глава, но се наложи повторно да му се оказва лекарска помощ в 14-та минута. Домакините се възползваха от численото си предимство и поведоха в резултата чрез Иван Василев. В 24-та минута Божидар Томовски удвои с хубав гол, засичайки с воле центриране.

В 39-та минута Веселин Марчев намали на 2:1 с добавка след статично .

В 65-та минута домакините стигнаха до трети гол чрез Тони Иванов. В 73-ата Емил Колев оформи крайното 4:1.

Марица заема 9-то място във временното класиране с 6 точки. На 13-ти август, неделя, 18 часа, жълто-сините са домакини на Черноморец (Бургас).

МАРИЦА: Николов, Аврамов, Пушкаров, Ташолов, Джеймс, Попов (Щерев), Дейвид, Трифонов (Танчев (Димитров)), Марчев (Атанасов), Домовчийски, Маламов (Алиев). РЕЗЕРВИ: Начев, Христев, Макавеев, Пеев