Монако нанесе първа загуба на Барса при Флик! Резултати и голмайстори в Шампионската лига

20 Септември, 00:22     0

Монако поднесе една от изненадите на първия кръг в новия сезон на Шампионската лига, след като надделя над Барселона с резултат 2:1. Това бе и първо поражение за каналунците при новия треньор Ханзи Флик.

На „Стад Луи II“ мачът за гостите статира ужасяващо, тъй като останаха с човек по-малко още в десетата минута заради директен червен картон на Ерик Гарсия. Само шест минути по-късно Мане Аклиуш откри резултата, но Ламин Ямал изравни в 28-ата минута. Въпреки това, натискът на домакините и умората на играчите на Барса си оказа влияние, като резервата Джордж Иленикена донесе успеха на Монако в 71-ата минута.

Аталанта и Арсенал не успяха да си отбележат гол в първия двубой за двата отбора в основната фаза на Шампионската лига. Срещата, завършила 0:0, не предложи много положения, но все пак в герой за “артилеристите” се превърна вратарят Давид Рая, който спаси дузпа на Матео Ретеги в 51-ата минута, а след това отрази и добавката на нападателя.

Всички резултати и голмайстори от Шампионската лига:

Фейенорд - Байерн Леверкузен 0:4

5` Флориан Вирц 0:1, 30` Алехандро Грималдо 0:2, 36` Флориан Вирц 0:3, 45` Едмон Тапсоба 0:4

Цървена Звезда - Бенфика 1:2

9` Керем Актюроглу 0:1, 29` Орхан Кьокджю 0:2, 86` Милсон 1:2

Аталанта - Арсенал 0:0

Атлетико Мадрид - Лайпциг 2:1

4` Бенямин Шешко 0:1, 28` Антоан Гризман 1:1, 90` Хосе Мария Хименес 2:1

Брест - Щурм Грац 2:1

23` Юго Менити 1:0, 45+1` Едимилсон Фернандеш (автогол) 1:1, 56` Абдала Сима 2:1

Монако - Барселона 2:1

16` Мане Аклиуш 1:0, 28` Ламин Ямал 1:1, 71` Джордж Иленихена 2:1