Наполи не успя да се класира на 1/8-финал в Шампионската лига

Снимка: БГНЕС   06 Ноември, 07:14     0

Валенсия направи забележителен обрат и завърза групата

Отборът на Наполи не успя да си гарантира класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига два кръга преди края на мачовете от предварителна група Е.

Италианският тим излезе срещу Ред Бул Залцбург на "Сан Паоло" като лидер в групата, но след равенството 1:1, отстъпи позицията на Ливърпул, който в другия двубой от вечерта победи у дома Генк с 2:1. Така "мърсисайдци" водят с 9 точки, докато Наполи е втори с 8, а трети върви РБ Залцбург с 4. Генк има 1 и вече загуби и математически шансове за 1/8-финалите.

Гостите от Австрия стигнаха първи до гол в 11-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Кулибали в наказателото поле. С изпълнението се нагърби Халанд, който откри резултата. Неаполитанците се вдигнаха на щурм, а в 13-ата минута гредата спази гостите от изравнително попадение след удар на Кайехон.

Мексиканецът Ървинг Лозано, който беше много активен, върна равенството марко преди почивката с първия си гол за Наполи в Шампионската лига. След почивката Наполи продължи да тормози своя съперник, но отново нямаше късмет. В 73-ата минута удар на Инсиние срещна напречната греда, след което топката удари главата на вратаря на РБ Залцбург, но не влезе в мрежата.

Валенсия пък спечели с 4:1 срещу гостуващия Лил и даде тласък на шансовете си за продължаване напред в Шампионската лига. До 65-ата минута момчетата на Алберт Селадес изоставаха с 0:1 след попадение на Осимхен (25). Гол от дузпа на Даниел Парехо (65), автогол на Сумаоро (82) и точни изпълнения на Жофри Кондогбия (83) и Феран Торес (90) зарадваха “Местайя”. Така след четвъртия кръг от груповата фаза има три отбора с по седем точки - Аякс, Челси и Валенсия.

Гостите от Франция вкараха в средата на първото полувреме. Грешка на Парехо позволи на Осимхем да се вмъкне между двама бранители и да отбележи. До почивката “лос че” имаха само едно наистина добро положение, пропуснато от Родриго.

През втората част “бяло-черните” се настаниха в половина на съперника. Фонте направи дузпа след игра с ръка и Дани Парехо я вкара в стил “Паненка” в 65-ата минута - 1:1. Хосе Гая провокира Соумаро да си отбележи автогол в 82-ата минута, а до края и Кондогбия и Феран вкараха страхотни голове за финалното 4:1.

Източник: fakti.bg