Отличен старт в Париж на Йоана Илиева, Росенов и Марк Христов аут от Олимпиадата

29 Юли, 14:18     0

Българската фехтовачка Йоана Илиева стартира с успех дебютното си участие на Олимпийски игри. Във френската столица Париж тя се справи с Риса Такашима от Япония след 15:10.

Илиева губеше със 7:8 след първия период, но във втория направи седем последователни туша за аванс от 14:8. Такашима намали на 10:14, но това бе всичко от нея и така дебютантката ни на Олимпиада се класира за осминафиналите.

Там нейна съперничка ще бъде Суч Луца Вираг от Унгария, която преодоля италианката Мартина Кришо също с 15:10.

Радослав Росенов отпадна от олимпийския турнир в Париж. Той не успя да се противопостави на лидера в ранглистата Уаят Санфорд от Канада. Двамата се срещнаха на 1/8-финалите на надпреварата в категория до 63.5 килограма.

20-годишният Росенов отстъпи с 0:5 (27:30, 28:29, 28:29, 27:30, 28:29) съдийски гласа. Радо, който е трикратен носител на трофея купа "Странджа", не успя да покаже най-добрия си бокс срещу несъмнено класния опонент, който е и шампион от Панамериканските игри.

Джудистът Марк Христов приключи участието си на Летните Олимпийски игри в Париж, след като загуби във втория си мач в категория до 73 килограма от втория в световната ранглиста и носител на пет медала от световни първенства Сойчи Хашимото от Япония.