Победил Ботев на Коматево ще поема ЦСКА

25 Август, 14:40     0

Часове, след като победи Ботев Пловдив с 1:0 на Коматево треньорът на Спартак Александър Томаш може да напусне “соколите” от Варна. От ЦСКА са готови да платят неустойката на треньора, за да го наемат за заместник  на Томислав Стипич. Босненецът е пътник, след като “червените” запидаха четвърта загуба от пет мача

Веднага след резила  1:2 срещу Арда в Кърджали шефовете бистриха вариантите за нов старши треньор. Надделяло е мнението за Александър Томаш, който прави фурор с тима от Варна. В послединя мач Спартак спечели с 1:0 срещу Ботев в Коматево след попадение на Ахмедов в 69-ата  минута.

"Армейците" са склонни да платят на варненци неустойката на бившия си защитник, за да го върнат в клуба. Тя е в размер на 250 000 лева.

Ако обаче ЦСКА удари на камък с него, ще бъде поканен Стойчо Младенов за треньор, а Методи Томанов за спортен директор. Има различни опции Екзекутора на Ливърпул да се завърне на работа при "армейците".

Ако Томаш стане треньор на ЦСКА, не е изключено Младенов да бъде спортен директор и двамата да работят в тандем.

Иначе, Томаш каза, че иска отбора му да я кара по-скромничко и след успеха над Ботев.

"На полувремето казах, че на всеки втори пас губихме топката. Ботев Пловдив има футболисти с добри индивидуални качества. Разликата беше, че Спартак Варна игра като отбор.

Преборихме себе си. Излизахме от пресата им, създадохме ситуации, но и допуснахме такива пред собствената си, но е нормално като играеш срещу Ботев", каза още Томаш в последното си, може би, интервю като треньор на Спартак Варна.