РБ Залцбург, Йънг Бойс и Спарта Прага в групите на Шампионската лига

28 Август, 00:19     0

РБ Залцбург, Йънг Бойс и Спарта Прага влязоха в груповата фаза на Шампионската лига. Швейцарският тим успя да оцелее в адската атмосфера на стадион "Али Сами Йен" и не само запази преднината си от 3:2, но и победи с 1:0. Виргиниус вкара единственото попадение, а вратарят на домакините Фреди Муслера бе изгонен с директен червен картон.

Спарта удари за втори път Малмьо с 2:0. Бирманчевич за домакините и Кристенсен за гостите пропуснаха дузпи преди Хараслин от бялата точка в 80-ата и Рахмани в 83-ата минута да донесат победата за домакините.

РБ Залцбург не допусна изненада в домакинството си на Динамо Киев и устиска 1:1, след като в първия двубой бе спечелил с 2:0. Дагим откри за австрийския гранд в 12-ата минута, а Ванат изравни след половин час игра, но това не бе достатъчно за гостите да продължат напред.