Реал и Ман Сити с комфортни победи над РБ Лайпциг и Копенхаген

14 Февруари, 00:24     0

Реал Мадрид и Манчестър Сити направиха решителни крачки към осминафиналите в Шампионската лига, след като победиха като гости съответно РБ Лайпциг и Копенгахен.

С традиционната доза съдийска аванта Белият балет надделя нас домакините с 1:0 на Ред Бул Арена. Единственото попадение в двубоя реализира Браим Диас в 49-ата минута. Босненският съдия Ирфан Пелто и неговата бригада оставиха своя „мръсен отпечатък“ върху двубоя, след като незачетоха гол на домакините в самото начало на мача, а нито едно от повторенията не убеди за взетото решение. Андрий Лунин се превърна в герой за „кралете“, след като направи няколко ключови спасявания в двубоя.

Манчестър Сити се наложи над Копенхаген с 3:1 на стадион „Паркен“ в датската столица в първия 1/8-финален мач в Шампионска лига между двата тима. Кевин де Бройне даде аванс на "гражданите" в 10-ата минута на двубоя, но Копенхаген изравни резултата посредством Магнус Матсон в 34-ата минута. Бернардо Силва обаче успя върне преднината за Манчестър Сити току-преди края на първото полувреме, а с последното игрово действие в мача Фил Фодън вкара третия гол за своя тим, с който значително улесни реванша между двата тима.