Роси Денчева във 2 кръг на US open, Елизара Янева отпадна

02 Септември, 09:06     0

Росица Денчева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставената под №10 Денчева направи обрат и победи с 1:6, 7:6(4), 7:6 (10-6) представителката на домакините Моника Екстранд. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Българката започна лошо мача и загуби първия сет с 1:6. Във втората част Денчева спаси мачбол при 5:6 и сервис на Екстранд. След това се стигна до тайбрек, а в него Роси спечели със 7:4 точки.

Денчева поведе с 4:1 в третия сет, а при 5:3 изпусна два мачбола на собствен сервис. Екстранд успя да изравни за 5:5, а след това двете тенисистки си размениха по още един пробив. Така се стигна до решителен тайбрек в мача.

В него Денчева изостана с 4-6, но спечели следващите шест точки и се класира за втория кръг. В него Роси ще играе срещу Ишика Ашар от САЩ.

Пловдивчанката Елизара Янева загуби в първия кръг с 6:4, 2:6, 3:6 от деветата поставена Кристина Пеничкова от САЩ. Срещата продължи час и 57 минути.