Румъния удари Украйна с класика след груби грешки на вратаря Лунин

17 Юни, 20:13     0

Румъния удари Украйна с класическото 3:0 на старта на група Е на Европейското първенство по футбол в Германия. Това е най-изразителната победа на северните ни съседи на голям международен турнир.

На „Алианц Арена“ в Мюнхен украинците започнаха по-активно, а най-деен в редиците на тима на Серхий Ребров бе нападателят на Жирона Артьом Довбик. Румънците удържаха натиска на съперника и постепенно изнесоха играта в по-предни позиции. Стигна се до 29-та минута, когато стражът на Реал Мадрид Андрий Лунин сбърка при опит за изчистване на топката и Николае Станчу не чака втора покана, разписвайки се със страхотен шут извън наказателното поле. Украйна бе в шок и в следващите минути замалко не получи второ попадение, като центриране на Станчу от корнер се отби от напречната греда на Лунин.

В началото на втората част румънците, водени от Едуард Йорданеску, решиха спора с два светкавични гола в рамките на четири минути. Първо, Разван Марин намери по чудесен начин топката и тя мина под плонжа на Лунин за 2:0, а скоро след това отбраната на Украйна допусна нова грешка и този път Денис Драгуш се оказа в прегръдките на съотборниците си, отбелязвайки на празна врата след подаване на Денис Ман. До края не паднаха нови голове и така Румъния потегли уверено в група Е на Евро 2024.

Отборът е с актив от три точки, а по-късно тази вечер е и другият двубой от групата, който противопоставя фаворита в нея Белгия и Словакия. Румънците ще играят впоследствие с белгийците на 22 юни, а ден по-рано Украйна ще търси реванш срещу словаците.