Румънски подвиг в Глазгоу

Снимка: Фейсбук   14 Август, 07:59     0

Аякс издрапа до плейофите в Шампионската лига

Румънският Клуж хвърли бомбата и елиминира шотландския хегемон Селтик от надпреварата в Шампионската лига.

В среща-реванш от третия кръг на надпреварата гостите спечелиха с 4:3 и след 1:1 на румънска земя Клуж е съставът, който продължава в следващия етап.

Румънците поведоха в средата на първото полувреме, но домакините направиха пълен обрат след почивката с голове на Форест и Едуард. Клуж успя да изравни от дузпа чрез Омрани, но 14 минути преди последния съдийски сигнал Кристи направи 3:2 за Селтик.

Тук настъпи и драмата - отново Омрани направи 3:3, а Тукудеан да оформи крайното 3:4 дълбоко в даденото продължение.

За плейофите на Шампионската лига се класира и Аякс. След 2:2 на гръцка земя амстердамци победиха ПАОК с 3:2 в реванша, въпреки че губеха с 0:1 в средата на първото полувреме.

Източник: fakti.bg