Севиля крачи към четвъртфиналите

Снимка: БГНЕС   11 Януари, 10:34     0

Севиля направи голяма крачка към четвъртфиналите за Купата на Краля. Андалусийци победиха с 3:1 като гост Атлетик Билбао на "Сан Мамес", а попаденията бяха дело на Нолито, Андре Силва и Висам Бен Йедер. За домакините се разписа Микел Сан Хосе.

Севилци поведоха в резултата още в 9-ата минута, след като само 60 секунди по-рано тяхно попадение бе отменено заради засада. Франко Васкес изведе Нолито в наказателното поле, а той технично прати топката във вратата на Атлетик.

Домакините изравниха резултата в мача в 49-ата минута, когато след центриране от корнер Микел Сан Хосе с глава прати топката във вратата. След само 4 минути обаче гостите отново бяха напред в резултата. Нолито отне топката и подаде извеждащ пас за Андре Силва, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:2.

В 77-ата минута гостите решиха всичко в своя полза. Висам Бен Йедер получи на границата на пеналта и с безпощаден удар прати кълбото в мрежата за крайното 1:3..

Реваншът на "Рамон Санчес Писхуан" е след седмица.