Севиля на финал с Рома след 2:1 над Ювентус

19 Май, 00:45     0

Севиля ще играе срещу Рома на финала за Лига Европа, след като елиминира Ювентус. На стадион Рамон Санчес Писхуан домакините надвиха бианконерите с 2:1 след обрат и победен гол в продълженията. Душан Влахович откри за гостите в 65-ата минута, но 360 секунди по-късно Сусо изравни. Ерик Ламела в 105-ата минута донесе радостта на испанския тим.

Класическо изпълнения от страна на Жозе Моуриньо осигури на Рома класиране за финала на Лига Европа. "Вълците" удържаха 0:0 при гостуването си на Байер (Леверкузен) и с общ резултат 1:0 отстраниха германския си съперник. Римляните ще играят на финал в евротурнирите за втора поредна година, след като миналия сезон спечелиха Лигата на конференциите.