Шоуто на Меси в САЩ продължава! Лео с два гола и асистенция за Интер Маями

26 Юли, 11:28     0

Шоуто на на супер звездата на световния футбол Лео Меси в САЩ продължава. Аржентинецът блесна във втори си мач за Интер Маями - два гола и асистенция за 78 минути на терена. Тимът от Флорида се наложи с 4:0 над Атланта Юнайтед и спечели групата си в турнира за Купата на лигата.

Шоуто стартира още в осмата минута, когато след чудесен пас от добрия си приятел Серхио Бускетс, Меси се озова сам срещу вратаря на противника и нямаше как да сбърка за 1:0.

По-малко от 15 минути по-късно, името на Меси отново се скандираше на стадиона в Маями. Седемкратният носител на "Златната топка" сам подхвана атаката, а след двойно подаване с Робърт Тейлър, той се оказа на чиста позиция и кара за 2:0.

До края на полувремето самият Робът Тейлър вкара за 3:0, а веднага след почивката Меси му асистира за 4:0, оказало се и краен резултат в мача. В 78-ата минута испанецът бе заменен от Роби Робинсън, а в края Кристофър Маквей от Интер Маями получи червен картон, а Тиаго Алмада от Аталанта пропусна дузпа.

Трансферът на Меси в САЩ предизвика истински фурор извън терена, но с изявите му в първите два мача, шоуто се измести изцяло на игрището, там където аржентинецът е най-силен.