Силна последна четвърт позволи на Академик да срази Черно море Тича

30 Март, 01:39     0

Академик Пловдив победи с 92:85 Черно море Тича като домакин в мач от 26-ия кръг на НБЛ. Успехът е осми за пловдивчани, които имат и 16 загуби в сметката си, а варненци са с баланс 6-17.

Мачът в Пловдив започна равностойно и продължи така до почивката, като на нея домакините се оттеглиха само с 1 точка преднина пред съперника. Последва силна трета част за гостите от Варна, които влязоха в заключителните 10 минути с аванс от 10 точки. Още в началото на последната част обаче Академик започна бързо да топи разликата и малко след средата ѝ отново беше напред при 81:80. След нови две смени на водачеството Академик направи добра серия и след 7:1 затвори мача в своя полза.

Джейлън Минет вкара 18 точки за Академик Пловдив, а Васил Бачев наниза 15 точки. Александър Милов добави 12 точки.

За Черно море Тач Ънру беше най-резултатен с 26 точки, а Мартин Йорданов добави 18 точки. 16 вкара Иван Спиров. С по 10 се отчетоха Костадин Лазаров и Цветомир Куртев, а капитанът Мартин Коцев подаде 10 асистенции. „Моряците“ бяха без трайно контузения Аверил Ъгба и Михаил Молдов.

В следващия кръг Академик е домакин на Шумен, като мачът е на 1 април от 18 часа в зала СИЛА.