Словакия бе на косъм да сътвори чудо на Евро 2024

01 Юли, 18:45     0

Отборът на Англия успя да стигна до 1/4 финалите на Европейското първенство в Германия, но това коства невероятни усилия на футболистите, защото словаците започнаха по-добре двубоя и дори пропуснаха няколко добри положения. Първо в 5-тата минута Давид Ханцко пропусна да открие резултата, а след него Лукаш Харслин също пропиля добра възможност за своя отбор. В 23-тата минута Фил Фодън падна в наказателното поле на словашкия тим, но така и не получи дузпа. Така дойде и 25-тата минута на двубоя, в която резултатът беше открит. В голмайстор за словаците се превърна Иван Шранц. Първото полувреме завърши при този резултат, а през второто англичаните започнаха да се събуждат. В 50-тата минута Фодън успя да прати топката в мрежата на Мартин Дубравка, но при видеоповторението стана ясно, че по време на атаката има засада и така попадението беше отменено. Така дойде и 55-тата минута, когато можеше да станем свидетели на невероятен гол. Един от английските защитници по грешка подаде топката на Давид Стрелец, който отправи чутовен удар към вратата на "Трите лъва", но нямаше късмет да удвои резултата. В 78-тата минута англичаните пропуснаха да изравнят резултата, а три минути по-късно Деклан Райс отправи мощен удар към словашката врата, но топката нацели страничната греда. В края на мача късметът се обърна в помощ на англичаните. В 95-тата минута Джуд Белингам направи страхотна задна ножица и най-накрая резултатът беше изравнен. Така редовните 90 минути свършиха и двата отбора навлязоха в двете продължения от по 15 минути. Тогава дойде и обратът. Хари Кейн се разписа за 2:1 и така Англия продължи напред към 1/4 финалите, където ще срещне Швейцария.