Словения не се даде до последно на Португалия

02 Юли, 17:43     0

Словения се представи достойно на Европейското първенство и снощи отпадна от Португалия, като до последния момент не се даде на Роналдо и компания. През целия мач отборите бяха равносилни и трябваше да се стигне до дузпи, за да видим победител. Мачът започна с няколко пропуска на португалците. В 27-та минута португалците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, но ударът мина над вратата. Словенците от своя страна успяха да отправят първия си точен удар към португалската врата чак в 44-тата минута, но Диого Коща го отрази с лекота. През второто полувреме натискът на "мореплавателите" продължи. Словенците обаче имаха на вратата невероятния Ян Облак, който запази мрежата си през целия двубой. В 61-тата минута Бенямин Шешко се оказа сам срещу португалския вратар, но не можа да се възползва от положението и пропусна да открие резултата за своя тим. След тези пропуски и за двата отбора дойдоха продълженията от по 15 минути. Точно тогава, в 104-тата минута Диого Жота направи невероятен рейд, стигна до наказателното поле и там беше повален. Съдията на мига отсъди дузпа и зад топката застана Кристиано Роналдо. Ян Облак обаче отрази, а Кристиано не можа да издържи и се разплака. Така се стигна и до изпълнението на 11-метровите наказателни удари. Йосип Иличич обаче пропусна и тогава всичко се обърна. Зад топката застана Роналдо и се реваншира за пропуска си малко по-рано. Юре Балковец също пропусна, а Бруно Фернандеш направи резултата 2:0. И Бенямин Вербич не можа да вкара на Коща, а веднага след това Бернардо Силва направи резултата класически и така Португалия успя да надделее над Словения след 90-минутна игра, две продължения и изпълнение на дузпи. Словенците си тръгнаха с високо вдигната глава от Евро 2024, а "мореплавателите" ще срещнат Франция на 1/4 финалите.