Унгарец в Херта сложи в малкия джоб Ел Маестро и Стойчо Младенов

30 Юли, 13:35     0

Нали не си мислите, че бутането на роднините е изцяло български или сръбски вариант. Не се подвеждайте от факта, че новият треньор на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро назначи за свой помощник брат си Никон (кръстен на известна малка японски фотоапарати) Ел Маестро. В Борисовата градина подобно нещо е срещано, при това в недалечното минало. Старши треньорът преди време на "червените" Стойчо Младенов назначи двата си сина за помощници, а жена си за част от екипа на отбора. Така в семейния бюджет на "душманина на Ливърпул" влизаха чисо 60 000 евро на месец. Найс, а!

И така, новината от петък - в един мач на Втора Бундеслига тримата синове на треньора на Херта Пал Дардай играха на терена.

Изпадналият от елита Херта започна със загуба с 0:1 при гостуването си на Фортуна (Дюселдорф) в петък  в мач от Втора Бундеслига. Единственото попадение отбеляза Даниел Гинчек в 51-вата минута.

По-интересното обаче беше в състава на берлинчани, където треньорът Пал Дардай в един момент пусна в игра и тримата си синове, които са в тима -  Мартон, Палко и Бенсе.

21-годишният халф Мартон Дардай започна като титуляр и игра цял мач. В 29-ата минута на терена се появи 24-годишният нападател Палко Дардай, а през втората част като резерва влезе и най-малкият от братята - Бенсе Дардай, който е на 17 години. Така в един момент и тримата наследници на легендата на Херта Пал Дардай бяха на терена, а самият треньор даваше наставления от пейката.

Семейната връзка обаче в крайна сметка не помогна на берлинчани, които загубиха двубоя, а случката влезе в куриозите на професионалния футбол.