Уникална драма в Лайпциг: Италия изхвърли Хърватия от Евро 2024 в последната секунда

25 Юни, 00:19     0

Италия успя да издрапа до 1:1 срещу Хърватия в изключително драматичен мач от Група „B“ на Европейското първенство в Германия. По този начин европейският шампион се класира за 1/8-финалите в турнира като втори в групата с 4 точки и ще се изправи срещу Швейцария в елиминациите. "Шахматистите" остават на трето място с 2 точки и почти сигурно отпадат от Евро 2024.

Хърватия поведе в резултата в 55-ата минута, когато Лука Модрич вкара при добавка след удар на Анте Будимир. Секунди по-рано Джалуиджи Донарума спаси дузпа на Модрич, отсъдена за игра с ръка на Давиде Фратези. В 8-ата минута от добавеното време Рикардо Калафиори напредна мощно през центъра, подаде наляво към Матия Дзакани и той с красив удар с десния крак изравни резултата.

Испания завърши по перфектен начин груповата фаза на Европейското първенство след победа с 1:0 над Албания. Единственото попадение в срещата бе дело на Феран Торес, който се разписа в 13-ата минута на двубоя. По този начин селекцията на Луис де ла Фуенте записа три победи с три чисти мрежи в групите на Евро 2024.