Ювентус се отдалечи от титлата след домакинска загуба от Удинезе

13 Февруари, 00:09     0

Ювентус изненадващо загуби от Удинезе с 0:1 в мач от 24-ия кръг на Серия А. Това бе и първо поражение за тима на Масимилиано Алегри на своя стадион през този сезон. То отдалечи бианконерите от първото място, тъй като останаха на 7 пункта от лидера Интер, който е с мач по-малко. Удинезе пък събра 22 точки и се изкачи до 15-ото място във временното класиране.

На „Алианц Стейдиъм“ гостите поведоха в резултата след 25 минути игра. Томас Кристенсен отправи удар към вратата на Юве, но Алекс Сандро блокира удара му. Топката обаче стигна до Лаутаро Джанети и при добавката той прати топката в мрежата на Войчех Шчесни.

След почивката натискът на „Старата госпожа“ се засили, а в 56-ата минута удар на Милик бе блокиран от защитник на гостите.

Три минути след това полякът прати топката в мрежата след едно центриране от ъглов удар, но попадението не бе зачетено, тъй като при центрирането топката напусна очертанията на терена.

До края на мача Юве опита да стигне поне до изравнително попадение, но в отсъствието на Душан Влахович, атаката на „Старата госпожа“ така и не успя да се отпуши и така Удинезе спечели трите точки, с които се отдалечи от зоната на изпадащите и отдалечи Ювентус от лидера в класирането Интер.