Виктория Волей прати Марек в историята със загуба

01 Април, 15:02     0

Волейболистите на Виктория Волей победиха Марек Юнион Ивкони с 3:0 (11, 23, 15) гейма и спечелиха безапелационно Група З от квалификациите за Държавно първенство при юношите.

На практика това бе последния мач на състава Марек Юнион Ивкони. От новия сезон Марек ще се премести в Пловдив под името Локомотив-Авива (Пловдив). Тимът ще домакинства в залата на Пловдивския университет.

Сигурно е, че деца от школата няма да идват в Пловдив, което на практика означава, че със съдействието на Община Пловдив се взима лиценза на клуба за Супер волей и се прехвърля цялата кохорта от шефове от Дупница.

Иначе, Виктория волей спечели още две победи - с 3:1 (15, 21, -24, 24) гейма над СУ и след обрат от 0:2 до 3:2 като в тайбрека пловдивчани спечелиха с 15:13.

Другите резултати: Черно море - Марек 3:0, СУ - Марек 3:1 и Черно море - СУ 3:1 (22, -20, 20, 21).