Янаки Милев на четвъртфинал в Италия

24 Октомври, 09:53     0

Пловдивчанинът Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. Националът на България за Купа "Дейвис" победи Федерико Агилар (Уругвай) с 6:3, 6:4 за час и 44 минути.

Милев поведе с 3:0 по пътя към успеха в първия сет, а във втория направи обрат от 2:4 до 6:4. За място на полуфиналите той ще играе срещу номер 5 в схемата Пол Мартин Тифон (Испания).

Пьотр Нестеров пък загуби във втория кръг на сингъл от втория поставен и 255-и в световната ранглиста Лукас Ноймайер (Австрия) с 3:6, 2:6 за 83 минути. Предната седмица той спаси четири мачбола и елиминира австриеца с 1:6, 7:6(8), 6:2 на друг турнир в Италия.

Нестеров и Милев, номер 3 в схемата на двойки, продължават на полуфиналите. Двамата победиха италианците Алесио де Бернардис и Янис Милетич с 6:3, 6:4 за 64 минути.

Българите ще играят утре в поставените под номер 1 Джорджо Рика и Аугусто Вирджили (Италия).

Нестеров и Милев спечелиха титлите на двойки на два поредни турнира в Италия от същия ранг.