Зарежете дузпите, толкова слаб ПАО скоро няма да видите. Време е!

26 Юли, 15:49     0

Ден след загубата на Ботев с 2:1 ви казвам - нямам идея защо Ботев е девети в България, а Панатинайкос е четвърти в Гърция. Единият отбор е съставен от играчи без трансферна сума, а онези с "четирилистната детелина" имат 40 милиона евро бюджет.

На Олимпийския стадион в Атина видяхме колко прав е Йохан Кройф, който питаше своите играчи "защо да не биете по-богат клуб? Никога не съм виждал торба с пари да бележи гол".

Отборът на Панатинайкос с треньор Диего Алонсо е толкова скучен, че няма смисъл да го обсъждаме. Уругвайският специалист бе по-уплашен от състезателите си в мача с Ботев.  Този ПАО няма нищо общо с отбора от началото на годината, когато начело бе Фатих Терим. В гръцкия отбор си заслужава да гледате играта само на Анастасиос Бакасетас - играч от световна класа.

И така, на Ботев му предстоят пет съдбоносни дни, в които ще стане ясно дали еуфорията сред "жълто-черните" може да генерира нещо забележимо. Казват, че надеждата умирала последна, но в крайна сметка тя си остава умряла надежда, ако нещата не се случат.

Дали е така, ще стане ясно в неделя и идния четвъртък. Ботев има сметки за уреждане с Локомотив, при това какви. Оправдания от сорта на "пазихме се за Панатинайкос", "правим ротация" и тем подобни не вървят. Ботев е в началото на първенството и  2-3 мача за седмица не бива да създават кондиционни проблеми на играчите.

От видяното срещу Панатинайкос е ясно, че отборът може да играе. Лошото е, че проспива едно полувреме, за да промени статуквото след почивката. Няма да говоря кой и как е виновен -всички са виновни  при загуби, както и всички са важни при победите.

Този Ботев на Керкез има нужда да се заяви не само в Европа, но и в България. Какво по-хубаво от това да играеш в неделя с Локомотив, а в четвъртък с Панатинайкос. След двата мача ще стане какво и защо.

Не търсете вината в рефера, просто монетата има две страни. Укаки е млад и трябва да разбере, че вече има ВАР и опитите за подвеждане не се толерират. Просто младокът трябваше да продължи, а не да тръгне да пада преди съприкосновението си с вратаря Драговски. Тогава дузпата щеше да мине и през ВАР. Кратко и ясно.

Апропо, помните до преди месец имаше още един момък, който търсеше как да изпроси фаул, вместо да вкара гол - Брахими. Просто вече има ВАР и трябва да се мисли за играта , а не за симулациите.

Керкез трябва спешно да измисли какво да прави с дефанзивния си вал - нещата са много, ама много несигурни. Иначе в Ботев откъм халфове и нападатели го докарва, при това доста добре - даже да ти е кеф да гледаш как налитат като оси към вратата.

Запомнете, толкова слаб Панатинайкос скоро няма да се падне на български тим. Грехота е "жълто-черните" да пропуснат шанса си. В четвъртък мачът ще е интересен, ако в Ботев си повярват и заиграят на йота по-спокойно и уверено.

Но, преди евро въжделенията, мила ми Венето, има една стара работа за уреждане, едно назаем брашно. Неделя, 21.15 часът и мястото са известни - стадион "Христо Ботев".

Време е за мача на Пловдив. И пак сентенция на  Йохан Кройф: "Има само един момент (неделя, 21.15), в който можеш да пристигнеш навреме. Ако в този миг не си там, значи или си подранил, или си закъснял".