Арсенал разкова Челси с петица и поведе във Висшата лига

24 Април, 00:18     0

Арсенал поведе еднолично на върха в Премиер лигата на Англия след разгромна победа с 5:0 над Челси. Артилеристите са лидери със 77 точки пред Ливърпул, който е с 3 пункта надолу, но и мач по-малко. Трети е Манчестър Сити със 73 точки, но тимът на Пеп Гуардиола е с две срещи по-малко от лондончани и една от мърсисайдци.

Артилеристите поведоха още в 4-ата минута чрез Леандро Тросар, но головото шоу бе през второто полувреме, когато между 52-рата и 70-ата минута Бен Уайт и Кай Хавертц се разписаха на два пъти за изразителния успех на своя тим.

Ювентус е първият финалист за Купата на Италия, след като отстрани Лацио с общ резултат от 3:2 по пътя си. Валентин Кастеянос даде аванс на „бианкочелести“ още в 12-ата минута, като в 49-ата минута аржентинецът удвои преднината на своя тим. Гол на Аркадиуш Милик в края обаче класира Ювентус за следващата фаза, въпреки че „бианконерите“ загубиха реванша с 1:2 на „Стадио Олимпико“.

Ювентус ще се изправи на финала срещу победителя от двойката Фиорентина – Аталанта.