Испания смаза Грузия с 4:1, чака Германия на четвъртфинала

01 Юли, 00:25     0

Испания обърна Грузия с 4:1 от гол пасив на „Райн Енерги Щадион“ в Кьолн и се клаисира за зрелищния четвъртфинален сблъсък срещу Германия в Щутгарт.

В 18-ата минута Робин льо Норман си вкара автогол в опит да изпревари  Хвича Кварацхелия, но неговите съотборници Родри (39), Фабиан Руис (52), Нико Уилямс (75) и Дани Олмо (83) подсигуриха четвърта поредна победа на "Ла Фурия", стряскайки домакина за двубоя в следващата фаза на турнира.

"Ла Роха" е единственият отбор, който събра пълен актив от 9 точки в груповата фаза, а днес записа четвърта поредна победа. Мнозина вече определят състава на Луис де ла Фуенте за фаворит за титлата, а днешният мач беше поредното доказателство, че "фуриите" разполагат с всичко необходимо, за да извървят пътя до финала в Берлин.

При една от малкото си контри до почивката Грузия сензационно поведе. Кахабадзе се отскубна отдясно и центрира към Кварацхелия, а Льо Норман не можа да прецени добре ситуацията и отклони топката в собствената си врата.

В 39-ата усилията на испанците дадоха резултат. Нико Уилямс подаде на Родри, а неговият мощен шут направи Мамардашвили безпомощен.

В началото на втората част Нико Уилямс намери Фабиан Руис непокрит на далечната греда и халфът беше точен с глава - 2:1.

Интригата в мача изчезна четвърт час преди края. Мълниеносна контра на Испания завърши с гол на Нико Уилямс, който окончателно реши нещата в полза на "Ла Роха". Фабиан Руис даде великолепен извеждащ пас към крилото на Атлетик Билбао, той преодоля на скорост противников бранител и заби топката под гредата за 3:1.

В 83-ата минута комбинация между резервите Оярсабал и Олмо доведе до попадение на футболиста на РБ Лайпциг. Той елиминира защитник на Грузия още с поемането на топката, а след това технично я насочи в долния десен ъгъл на вратата за крайното 4:1.