Ливърпул живна с победа над Тотнъм, Салах отново бележи

06 Май, 00:31     0

Ливърпул победи Тотнъм с 4:2 в най-добрия си мач от месец насам. Мърсисайдци стигнаха до едва втората си победа в последните си шест двубоя в първенството. Мохамед Салах сякаш искаше да покаже, че е забравил за спора с Юрген Клоп в предпоследния мач на германеца като треньор на “Анфийлд”. Египтянинът изигра силен мач и откри резултата в 16-ата минута.

Андрю Робъртсън удвои аванса на домакините в края на първото полувреме, а Коди Гакпо се разписа в началото на второто. Харви Елиът, който асистира за третото попадение в срещата, отбеляза великолепен гол в 60-ата минута. След четвъртия гол мърсисайдци се отпуснаха и позволиха на гостите да върнат два гола. Влезлият като резерва Ричарлисон се разписа в 72-ата минута, а пет минути по-късно Хюн-Мин Сон вкара след подаване на бразилеца.

Мърсисайдци са трети в таблицата със 78 точки, но шансовете им за титла в прощалния сезон на германския им наставник се изпариха - пет точки отстояние от водача Арсенал, три кръга преди края. Вторият Манчестър Сити е с 82 пункта и мач по-малко от "червените". Тотнъм от своя страна трябва да направи чудо, ако иска да се добере до четвъртото място в крайното класиране, тъй като изостава със седем пункта от заемащия тази позиция Астън Вила, въпреки че има двубой в резерв.

В следващите си срещи "шпорите" на Анге Постекоглу са домакини на борещия се за спасение новак Бърнли, докато Ливърпул гостува на Вила.