Страхотна победа на волейболните национали в Лига на нациите!

08 Юни, 08:54     0

Националният ни отбор по волейбол мъже записа първа победа в Лигата на нациите. Тимът на селекционера записа чиста победа над Словения с 3:0 (26:24, 25:23, 25:17) във втория си мач от турнира в Нагоя (Япония).

Топ реализатор за нашите стана Александър Николов, който завърши мача със 17 точки в актива си. Мартин Атанасов завърши с 13. Алекс Грозданов добави 9 точки.

В първите два гейма, който протекоха равностойно, успехът бе изкован във важните моменти, където бе показан характер. В третата част нашите напълно разбиха съперника. Ключът за успеха бе доброто посрещане в мача. Нашите издържаха на силния сервис на съперниците, тактически също успяха да се представят добре.

Така България записа три точки в актива си, като с точката, спечелена при загубата с 2:3 от Китай в първия двубой, тимът ни вече има вече 4 т. Това отрежда 11-то място във временното класиране.

Успехът над Словения е изключително важен за родните представители, които успяха да се наложат не само над класен отбор, но и над пряк конкурент за запазване на мястото в Лигата на нациите.

Състав на България: Георги Сеганов, Димитър Димитров, Александър Николов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Алекс Грозданов - Мартин Божилов-либеро (Илия Петков, Николай Пенчев, Симеон Добрев-либеро)

Прибира се мъж ненадейно в къщи и заварва жена си в леглото: - Ставай и са обличай ще ходим на ресторант! - Няма да дойда, нямам какво да облека! Мъжа отваря гардероба и почва да вади: - Ето ти дънки, риза, тениска прашки, сутиен, чорапи, рокля и както вади в дъното на гардероба вижда съседа чисто гол: - Здрасти комшу! - Жена, ела бе, ела и виж комшията чисто гол - той няма кво да облече, не ти!